Pokud se vám zdá, že snad už nemáte žádnou šanci sehnat cenově zajímavé bydlení, nemusíte to ještě vzdávat. K drahým bytům existují i levnější alternativy.

Chcete bydlet levně a zároveň komfortně? Klidně můžete

Každý by asi chtěl bydlet ve svém. Většina lidí nepotřebuje mít vlastní honosné sídlo, často bohatě postačí i středně prostorný byt s pár pokoji. Ovšem ani na ty dost lidí dnes již z finančních důvodů nedosáhne. Jsou totiž rok od roku dražší, zvláště pak ve velkých městech. Ovšem pokud si myslíte, že v menších obcích je to o dost lepší, tak asi budete zklamáni. Nechcete-li bydlet někde na vesnici, ve vyloučené lokalitě či dokonce někde na samotě, jen horko těžko najdete bydlení, které by se dalo koupit za rozumnou cenu. Proto většina lidí má hypotéky, které budou splácet desítky let. A po tom moc jedinců netouží.

Mobilní domy z dálky

Jako vždy, i v tomto případě existuje řešení, ale není pro každého. Můžete žít ve svém, ale připravte se na to, že se nebude jednat o vyloženě standardní obydlí, i když jak se to vezme. Za solidní peníze totiž koupíte buďto houseboat nebo mobilní dům Top-mobilnidomy. Vzhledem k tomu, že většina lidí nechce žít na vodě, vybírají si druhou možnost.

Není to vůbec špatné

I v jednadvacátém století si stále hodně jedinců myslí, že bydlení musí být 24 hodin denně statické, ale časy se mění. Mobilní domy si pořizuje stále více a více lidí, kteří nejsou spokojeni s vysokými cenami standardních obytných nemovitostí. Rozhodně se nejedná pouze o nějaké dobrodruhy, ale o slušné rodiny, které mají často jedno a více dětí. Na západě jsou mobilní domy považovány již nějakou dobu za plnohodnotné bydlení, které je možné používat od ledna až do prosince. Moderní verze jsou totiž velice dobře zaizolovány, a to jak tepelnými, tak i zvukovými izolanty.

Řada domků

Navíc, v případě, že nehledáte pouze bydlení, ale také prostory k podnikání, jsou mobilní domy daleko vhodnější než standardní nemovitosti. Tedy alespoň v případě, že nehledáte kdovíjak velké prostory. Jako skladiště by se jistě neuplatnily, ale potřebujete-li třeba stánek s občerstvením nebo menší kancelář, neměl by být problém.