Chcete své uložené úspory zhodnocovat v hodnými investicemi ? Úkol makléřů zní jasně, zmanipulovat klienty za každou cenu. K manipulování, ale muže dojít až po té co nějakého klienta seženou. Velmi častý je případ kontaktu skrze telefon. Zavolá Vám makléř a podmanivým hlasem nabízí zajímavou nabídku na nákup cenných papírů či investici do akcií. Podobně praktiky by ve Vás ale měli spíše vzbudit obezřetnost.   
 debata o financích
Obdobnou nabídku asi před rokem obdržel i pan Jonáš. V nabídce stálo, investujte do ropy. Jelikož pan Jonáš už si delší dobu pohrával s myšlenkou co dělat s penězi jen tak ležícími na účtu kde je zúročení takřka nulové, tak na tuto nabídku kývnul. Po investici 6 tisíc euro, dostal přístupová hesla k on line platformě sloužící k sledování vložených investic.
 
Měsíce fungoval Vše jak má a nic nenasvědčovalo blížícímu se zklamání. Po čase začalo docházet k problémům v komunikací ze strany firmy až nakonec přestala komunikovat úplně. Jonáš má teď na účtu jen o něco málo víc eur než byla polovina jeho původního vkladu.

Rozhodně je nasnadě doporučení, kontaktovat poradce prověřeného. Kvalitu poradce poznáte, už při prvním jednání. Namísto snahy vydolovat z Vás poslední penny se Vás začne vyptávat na účel investice, kolik můžete investovat, co vás zajímá a čemu rozumíte. Jak dlouhá by mněla podle vás být doba investice a jak reálná je možnost, že byste, investici chtěli předčasně ukončit. 
čísla a akcie
Zásadnímu pravidlu „lína huba holé neštěstí“ musíme dát za pravdu. Kdo se neptá, nic se nedozví. A když už se k vám nějaké informace samovolně dostanou, kolikrát už bývá pozdě. Své investice si hlídejte pravidelně skrze internetové bankovnictví nebo z výpisů majetkového účtu. Oplatí se mít přehled o výši poplatků při srovnání s dosahovanými výnosy.

Nezapomínejte, že k žádné transakci nesmí docházet bez vašeho souhlasu. Ať písemného nebo z monitorovaného hovoru. Bez kontroly nad svým majetkovým účtem neobchodujte. Pokud budete mít pocit, že ze strany makléře je na Vás vyvíjen nátlak tak s ním ukončete spolupráci. Všechny investice se musí dopředu řádně promyslet. Myslete na to, že zbrklé rozhodnutí končívá neslavně.