Víra v numerologii, zlatá čísla vipcisla.cz a jejich moc nás provází od dávných časů až do dnešních dnů. Jak je možné, že přežila tak dlouho? Ačkoliv se totiž forma poněkud změnila, základní princip zůstává stejný.

V zásadě jde o to, že určitá čísla určují náš osud, nebo se nám snaží něco sdělit. Dobrým příkladem může být, pokud vidíte stále stejná čísla během celého dne, například na budíku, na SPZ auta jedoucího před vámi, atd.

zlatecislo7

Mezi nejznámější čísla, která mají mít největší moc, patří bezesporu sedmička. Objevuje se napříč dějinami, najdeme ji dokonce i v pohádkách. Všichni určitě známe pořekadlo „sedmé nebe“, známe pohádky jako „Sněhurka a sedm trpaslíků“ nebo „O sedmero kůzlátkách“, „Sedmero krkavců“, případně rčení „za sedmero horami a sedmero řekami“.

cislo666nadverich

Dalším poměrně známým „magickým“ číslem je pak 666, což je v křesťanství považováno za znamení ďábla. Prý přináší smůlu a je lepší se mu vyhnout.

Zapomenout nesmíme ani na pověstné nešťastnou třináctku. Ta je známá tím, že přináší smůlu. Tato pověra je tak zakořeněná, že v některých mnohapatrových hotelech dokonce třinácté patro vynechávají a po dvanáctce následuje rovnou čtrnáctka.

Otázkou je, zda má tato víra reálný základ, nebo zda se jedná pouze o pověry, které zkrátka nejsou pravda. Správná odpověď je samozřejmě ta druhá. Čísla zkrátka nemají naprosto žádnou moc, kromě té, kterou jim sami přisoudíme. A už vůbec nijak neovlivňují to, co se nám stane.

Dobrá, z čeho ale tato víra potom vznikla? Vznikla z naší potřeby hledat smysl ve světě kolem nás a snahy předpovídat věci příští. Dále už to byl jen konfirmační bias, který přetrvává až do dnešních dnů.

Proto pokud chcete vědět, co vás čeká, rozhodně nechoďte za kartářem či numerologem, ani jiným věštcem. Ti totiž neznají budoucnost o nic více než vy. Nezbývá, než se smířit s faktem, že život je z velké části dílem náhody, se kterou nemůžeme nic dělat, a která je nepředvídatelná. Ale proto je alespoň tak vzrušující.