Nic v domácnosti nevydrží věčně a pak nastane chvíle, kdy chtě nechtě musíte pořídit nový elektrospotřebič nebo jiné vybavení, ale není na to zrovna dostatek peněz. Pak je zde možnost, a to půjčka na vybavení domácnosti
Mezi žadateli o tento druh úvěru jsou lidé všech věkových kategorií s trvalým příjmem. I když tuto povinnost splňujete, je možné, že při lustraci v registru dlužníků (SOLUS) se objeví záznam (i když už závazek je dávno vyrovnaný, zápis v registru přetrvává) a běžné bankovní ústavy pak nejsou ochotny půjčku poskytnout. Pak je tady možnost půjčky bez nahlížení do registru u nebankovních ústavů, peníze je možné obdržet do 24 hodin od podání žádosti a někdy postačí pouze doložení průkazu totožnosti. Nemusíte se bát, že by tento druh úvěru byl méně výhodný, než u běžné bankovní instituce, i nebankovní půjčky mohou mít příznivou úrokovou sazbu a RPSN.
třešňová kuchyň
Půjčky je možné poskytnout až do výše několika desítek tisíc korun, splatnost může být do 30 dnů, ale i do několika měsíců, případně let. Je možné získat i nebankovní půjčku do výše 500 000,- Kč, zde je však požadováno ručení formou zástavního práva.
O peníze lze zažádat on-line, nestojí vás to žádný čas, nemusíte nikam chodit a o tom, zda byl úvěr schválen, se dozvíte během několika málo minut, pokud bude žádost vyřízena kladně, peníze jsou převedeny obratem.
Další výhodou nebankovních institucí je, že lze již poskytnutý úvěr navýšit, případně po splacení požádat o nový.
žena v pračce
Co ocení každý žadatel je, že není sledováno, na co půjčenou částku použijete. Je čistě na vás, zda tím uhradíte dluh na nájmu nebo energiích, zakoupíte osobní automobil nebo vybavíte domácnost novým nábytkem či nahradíte starý nefunkční spotřebič novým. V každém případě byste měli mít jasnou představu o půjčované částce, aby pak daná splátka nějak výrazně neovlivnila váš rodinný rozpočet.