Skákání je nejen zdravé, ale i zábavné. To ví každé dítě, který kdy vyzkoušelo trampolínu. Pokud si ji koupíte domů nebo na zahradu, přesvědčíte se o tom sami.

Skákání je zdraví prospěšné

Vzhledem k tomu, že se v našich zeměpisných šířkách dá říci, že je každý třetí obézní a každý druhý má alespoň menší nadváhu, je jasné, že zdravý životní styl se u nás příliš nenosí. A to samozřejmě není dobře. Kdo má rád sladké a mastné, ten se pravděpodobně se dříve či později se zlou pravděpodobně potáže, protože se dříve nebo později stane obézním a obezita dost často přechází do nějaké nepěkné chronické choroby. Je tedy logické, že není dobré stát se obézním.

Trampolína se sítí

Jak docílit toho, abyste se tohoto stavu vyvarovali? Docela jednoduše, i když vlastně složitě. Musíte jíst poměrně zdravě, což znamená jíst hlavně zeleninu, méně už ovoce, luštěniny, správné obiloviny a netučné maso. Vyhýbat se tuku a cukru ve větší míře je pak samozřejmost. A samozřejmě byste neměli zapomínat ani na sportování. To nemusí být nudné jako je třeba běhání po parku, ale naopak to může být zábava. To v případě, že použijete některou z moderních trampolín Goodjump.

Jedná se o nástroj, který je sice trochu pozapomenutý u dospělé veřejnosti, ale děti ho znají moc dobře. Trampolíny se standardně nacházejí na velké části hřišť po celé naší vlasti. I když to může vypadat, že jsou určeny jen pro děti, není to pravda. V případě, že si koupíte domů na zahradu verzi pro dospělé, buďte ujištěni, že ji využijete hodně a také se u toho budete hodně potit. Nejenže je skákání zábava, ale i velká dřina. Už i základní poskoky jsou dost náročné, co potom ty pro zkušenější cvičence. Chcete-li zhubnout i sportování, toto je pro vás ideální způsob.

Trampolína z blízka

Nosnost

Je v podstatě jedno, jestli trampolínu koupíte v kamenném obchodě, případně si ji objednáte přes internet. Nemusíte si ji nejdřív prohlédnout předtím, než si ji koupíte. Co však potřebujete, to je nutnost zvolit si správnou verzi, která bude mít dostatečnou nosnost, jinak by vás nemusela udržet. Nevybírejte přesně tu stejnou nosnost, jako vážíte, ale nechte si alespoň 5 kg vůli.