Sluneční paprsky mohou být přátelské, zvláště pak po dlouhé a krušné zimě, ale mohou také působit mnoho zla, například ráno, kdy si chcete ještě přispat, ale slunce má na to trochu jiný názor. Z toho důvodu byste si měli pořídit do oken kvalitní stínící techniku, díky které budete pak moci nerušeně spát klidně až do oběda. Vzhledem k tomu, že je dnes výběr skutečně široký, můžete si zvolit takové stínění, které bude vám bude naprosto vyhovovat. A to jak po stránce technické, tak i co se týče financí.
oranžové rolety
1.      Klasické žaluzie – naprostá většina lidí využívá tradiční vnitřní žaluzie, které jsou poměrně levné a vcelku účinné. Jsou vhodné jak ke stínění, tak i k ochraně soukromí. Jejich potíží je, že nejsou obvykle příliš odolné proti mechanickému poškození, alespoň co se týče základních typů ty mohou snadno poškodit děti, větší domácí zvířata nebo i vy při manipulaci. Co se týče ovládání, většinou se žaluzie ovládají pomocí řetízku, případně šňůrky. Jedná se o stínění, které ničím nevyniká, ale zároveň ani neuráží.
2.      Venkovní rolety – jak již název napovídá, je tento typ rolet umístěn na okně venku. To trochu ztěžuje jejich instalaci, zvláště pak ve vyšších patrech. Ovšem připlatit si v tomto případě se určitě vyplatí. Rolety jsou totiž na rozdíl od vnitřních žaluzií vhodné nejen k odstínění slunečních paprsků, ale rovněž fungují i jako izolace, a to jak tepelná, tak i zvuková. Díky tomuto typu stínící techniky tak můžete ušetřit v zimě nemalé peníze za vytápění, jelikož rolety dokáží teplo zadržet vevnitř, a naopak chladný vzduch udržet venku.
stará fasáda
3.      Markýzy – samostatnou kapitolou jsou pak markýzy, které jsou vhodné do zahrady nebo na balkón. Při správném výběru nefungují pouze jako stínění, ale rovněž i jako dekorace. Jsou poměrně levné, takže nad jejich koupí nemusíte dlouho uvažovat.