Čtečky elektronických knih něco takového zvládnou hravě již řadu let, tak proč by to nedokázal chytrý telefon? Program podporuje formáty textu všechny, které lze běžně využít, tedy docx a doc, txt, rtf, nebo odf či HTML.
Aplikace také umožňuje číst texty z webových stránek, které jste si uložili buď prostřednictvím služby Pocket, nebo RSS čtečkou.
ebook dotykový
Voice pracuje velmi spolehlivě a čtečka podporuje i češtinu, pouze musíte čtecímu zařízení podstrčit text ve formě podporovaného formátu souboru, který bude umístěný buď přímo v některém adresáři, nebo jej synchronizujete s Diskem Google, s Dropboxem nebo s jiným externím datovým úložištěm. Program umí pracovat i s paměťovou schránkou v obou režimech, tedy v manuálním i automatickém.
digitální kniha

V nastavení lze měnit rychlost čtení, výšku a intonaci hlasu, nebo změnit hlas jako takový. Můžete tedy používat pro program Voice naprosto odlišný hlas, než jaký vám čte data např. hlasový vyhledávač Google.

Uložte si textové informace odkudkoli a nechte si je přečíst

Průběh samotného čtení je na displeji telefonu zobrazen lehce barevně zvýrazněným textem, po jeho přečtení se plynule text posouvá směrem dolů, takže jej mohou sledovat i lidé, kteří trpí dysgrafickými a dyslektickými problémy. Nastavit lze také velikost fontu a prostředí, aby byl celý proces přehledný a srozumitelný.
Inteligentní program pamatuje i na multimediální sluchátka, ovládat lze čtečku i přímo z tohoto rozhraní. Čtení textu je vhodné i pro ty z vás, kteří trpí nespavostí a potřebují hlasem uspávat. Snadno tu nastavíte právě onen kritický časový horizont, po němž se program automaticky vypne. Poslouží také jako ideální pomocník při čtení knih malým dětem, ale pamatujte na to, že právě děti jsou citlivé na pocit bezpečí svých rodičů, a že ani ta nejlepší čtečka jejich přítomnost nedokáže nahradit.
čtení knihy
Program (zavináč) Voice Aloud Reader je ke stažení na Google Play zdarma, pracuje také bezplatně, ale bohužel jej otravují malé reklamní bannery. Pokud se jich chcete zbavit, je to možné pouze v placené verzi PRO.