Žijeme v době, v níž umělé světlo k životu nezbytně potřebujeme. Na rozdíl od našich praprapředků už si dnes totiž nemůžeme dovolit vstávat vždy ve chvíli, kdy se slunce vyhoupne nad obzor, a uléhat ke spánku, sotva se zešeří. Nedovolují nám to povinnosti, jež náš každodenní život přináší, a nedovoluje to ani naše touha užívat si ve volnu za to, co jsme si díky své práci vydělali.
světla za žárovkou
A proto je pro nás často nezbytné nějaké to osvětlení. Abychom si mohli užívat i tehdy, když venku panuje hluboká noc, anebo abychom mohli chodit do práce i na noční směnu.
Jenže jak praví už zevšednělá moudrost, peníze jsou až na prvním místě. A tak chceme nejenom mít dostatek světla, ale také za toto pokud možno co nejméně platit. Chceme hodně muziky za málo peněz.
Jenže jak na světle šetřit, abychom současně nemuseli na světle šetřit? Zdá se to být úkol hodný chytré horákyně. Ale překvapivě není. Protože takové šetření bez šetření možné je. Pokud je tedy člověk bystrého ducha, přemýšlí a následně také koná.
led světlo
Dnes už totiž dávno odzvonilo energeticky náročným svítidlům, a kdo si pořídí nějakou šikovnou alternativu typu , určitě neprohloupí. Protože takový LED panel je právě řešením, jež našinec nejednou hledá.
Těleso takového panelu, to je vnější lem z eloxovaného hliníku v mnoha barevných variantách a čelní kryt z mechanicky odolného plastu, ukrývající světelný zdroj, rozmístěný na obdélníkové nebo čtvercové ploše či ve tvaru kruhu. Jde o velice tenké zařízení, jež lze barevně sladit se stropní malbou a vybavením bytu, díky čemuž toto nepůsobí jako pěst na oko.
Pořídíte si takový panel a díky jeho energetické nenáročnosti rázem spoříte elektrickou energii, a navíc se vám dostává podle vašeho přání bílého nebo jinak zbarveného jasného a neblikajícího světla nedráždícího oči, jež není doprovázeno ani žádnými nelibými zvuky nebo jiným rezonováním.
Světlo tu pak může vycházet prakticky odkudkoliv. Můžete zvolit závěsný zdroj stejně jako podhledová světla, panely s rámečkem nebo vestavěné boxy. A můžete si ho umístit nejenom domů, ale klidně i do jiného interiéru, do kanceláře, hotelu, restaurace, penzionu, obchodu,… Každému co jeho jest.
A můžete mít rázem jasno, to je jasné. A přitom vás nezruinuje spotřeba elektřiny a její rostoucí cena. To mi věřte.