Igelitové sáčky zná lidstvo již mnoho desítek let. Málokdo z vás si dokáže představit, že bychom i v dnešní době balili každou drobnost do papírových ubrousků, pytlíků, kartonů a obálek, které by se při kontaktu s vodou a vlhkostí brzy rozpadly, a při manipulaci s nimi by se snadno protrhly. Vynález polyetylenu je jedním z nejúžasnějších objevů moderní doby, i když je to zdánlivě drobnost, co nestojí za řeč.

hromádka vrutů

Vykládat někomu své nadšení z toho, že máte doma igelitový sáček se zipem, není nejlepší nápad, stěží by vaše počínání někdo chápal, a domníval by se, že kvůli takové malichernosti, která je v každé domácnosti, zbytečně vyvádíte. Mnoha lidem však nedochází, jak obtížný by byl život bez takových drobností, vrátili bychom se rázem o několik staletí zpět.

Bezpečný úkryt pro drobnosti – snad největší přínos igelitových sáčků se zipem je schopnost bezpečně uschovat i sebemenší drobnost, která je uvnitř chráněna před prachem, vodou, vlhkostí, znečištěním, poškrábáním a zčásti i mechanickým poškozením. Uzavírací zip dokonale sáček utěsní a uvnitř mohou být i drobounké součástky, jako např. mikro šroubky, sponky, závlačky, knoflíky, zkrátka cokoli, co by se povalovalo v šuplíku a tím pádem snadno poztrácelo. Sáček nezabere moc místa a je lehký, takže nepotřebujete hledat vhodnou nádobu (misku, sklenici, dózu).

červená čočka vysypaná na stole

Potraviny nejsou kontaminovány – výhodou polyetylenu je jeho zdravotní způsobilost v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, dokonce i ve zdravotnictví. To znamená, že nemusíte mít obavy ukládat do zipových sáčků jakékoli potraviny, ať už v podobě svačiny v zavazadle, ovoce a zeleniny v chladničce, marinovacího nálevu pro přípravu pokrmů, nebo uskladněného ovoce v mrazicím boxu. Takto lze dlouhodobě skladovat i trvanlivé potraviny, např. luštěniny, nebo ořechy a semínka.