Chcete si koupit novou postel? Záleží vám nejen na tom, aby se vám na ní dobře spalo, ale také na tom, aby dobře zapadla do vašeho stávajícího interiéru? Pokud se rozhodnete pro masivní borovicové dřevo, budete moci volit z prvotřídní kvality v libovolném barevném provedení.

bílá postel v dětském pokoji

Přirozená barva borovice je světle žlutá a postupem času zlátne a medoví. Také letokruhy jsou na takovém dřevě díky působení světla stále více patrné, takže není divu, když se říká, že dřevo zraje do krásy. Takové přírodní dřevo upravené pouze bezbarvým lakem vás rozhodně nezklame a pohled na něj bude vždy krásný.
Ovšem jestliže vám záleží na tom, abyste si koupili postel anebo jiný nábytek v nějaké konkrétní barvě, třeba v módní bílé, tak ani to není ten nejmenší problém. Dřevo je možné namořit a nalakovat prakticky do jakékoli barvy a libovolného barevného odstínu. Takže si do své ložnice můžete pořídit například bílou postel 120×200 cm.

Masivní dřevo vás nezklame

V každém případě bude volba postele z poctivého kusu dřeva dobrou volbou. Pokud jde o nábytek, kterým si svůj domov vybavíte, tak byste zdaleka neměli koukat pouze na cenu, barvu či celkový design. Kvalitní nábytek se pozná i podle toho, že je pevný, stabilní a mnoho toho vydrží. Konkrétně v případě postele to znamená, že pod vámi při spánku nebude vrzat ani se nijak pohybovat, a to ani při velkém zatížení.

velká bílá postel

Mnoho lidí si volí nábytek z masivu do svého domova proto, že spolu s ním vejde do interiéru příjemná vůně přírodního dřeva, a můžete se spolehnout na to, že se z něj naopak do ovzduší ve vašem domě nebudou uvolňovat žádné nežádoucí škodliviny – tedy žádný formaldehyd ani jiné rizikové látky.
Jakmile tento nábytek jednou vyzkoušíte, tak už si nekoupíte jiný – dřevěný nábytek má celou řadu předností a jedná se o spolehlivou investici na dlouhé desítky let.