Ideální situace je, když se děti narodí až ve chvíli, kdy máme vlastní bydlení, auto, našetřeny peníze do zálohy (kdyby byly nějaké výdaje), jezdíme každoročně minimálně na dvě dovolené a celkově jsme zabezpečení. Jenže kdyby to takhle bral každý, pak náš národ velice brzy vymřel, takových párů je totiž opravdu málo a to především v současné době. Děti se rodí navzdory financím a tím pádem spousta rodin řeší, kde ušetřit, tak aby neměli finanční problémy. Kde se dá ušetřit?

radost z miminka

1.      Výbavička

Pokud řešíte nedostatek financí, pak nakupte výbavičku pro dítě z bazaru, popřípadě se poptejte, jestli nemá někdo něco na půjčení. Hodit se vám bude každá věc, která bude zadarmo. Spousta maminek se takto zbavuje třeba i komplet celé výbavy pro miminko a ochotně jej darují rodičům v tísni.

2.      Kojení nebo sunar?

Kojení dává dítěti největší benefity a krom toho, že jej máte neustále po ruce a má ideální teplotu, také nic nestojí. A to je ohromná výhoda! Ceny za umělé mléko totiž nejsou zrovna nízké a dítě jej vypije za svůj kojenecký a batolecí věk poměrně hodně. Snažte se tedy kojit, samozřejmě někomu to zrovna nevyjde, ale většina žen může kojit bez problémů.
ručička na dlani

3.      Přebalování

Další velkou položkou v pravidelných výdajích jsou pleny. Ty jednorázové vás vyjdou asi 5 Kč za kus a to pouze v případě, že budete používat ty nejlevnější, nešetrné k přírodě ale také k vašemu drobečkovi. Ideální variantou jsou látkové pleny. Pořízení klasických látkových plen může sice stát trochu vyšší částku ale ve výsledku se vyplatí. Pokud zvolíte takzvané čtvercové plenky a svrchní kalhotky, pak vás budou stát asi kolem 3 – 4000 na celé přebalovací období. To zní skvěle že? Sice budete častěji prát, takže budete mít trochu vyšší účet za energie a prací prášek ale i tak se to pořád vyplatí. Navíc plenky vám zůstanou na další dítě.