Pokud milujete jízdu na kole, tak je jisté, že se s sebou snažíte brát svůj bicykl všude, kde je to možné. Jenže mnohdy to třeba možné není. Například když někde cestujete delší kus cesty automobilem, třeba na dovolenou anebo na víkend. Pokud jedete s celou rodinou a máte automobil plně naložený zavazadly a lidmi, tak je jasné, že už se vám tam kola nikam nevejdou. Jak takovou situaci vyřešit? Snadno – s pomocí držáku na kola, který připevníte na svůj automobil.
Existují dva hlavní typy držáků na kola. S jejich pomocí můžete bicykly upevnit buď na střechu automobilu anebo na tažné zařízení. Můžete si tedy zvolit takový způsob uchycení, který vám bude nejlépe vyhovovat.

jízdní kolo

Držák kol na tažné zařízením nabízí nesporné výhody, které by se vám mohly hodit. K těm patří především snadná manipulace s bicykly a vyšší bezpečnost při pohybu na silnici.
Jistě uznáte, že je velký rozdíl v tom, zda budete bicykly zdvíhat do výše vašich kolen anebo až nad hlavu. Hlavně pro drobné lidi, seniory či lidi s menší fyzickou silou tak může být umístění držáku na tažném zařízení opravdu velkou výhodou, neboť nebudou muset při manipulaci s koly vyvíjet velkou fyzickou námahu a budou je mít vždy po ruce. A čím častěji v průběhu dne budete s bicykly manipulovat, tím více se vám to bude hodit.

tažné

Navíc, umístění bicyklů vzadu za vozidlem je také mnohem bezpečnější, než jejich převoz na střeše. Pokud takový náklad převážíte výjimečně a jen jednou za delší dobu, tak je dost pravděpodobné, že na zvýšenou výšku vozidla rychle zapomenete. Takže jakmile projedete nějakým místem se sníženou výškou, tunelem, železničním nadjezdem anebo pod stromy, neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat. Takto můžete přijít snadno o své bicykly a můžete způsobit dokonce i mnohem vážnější dopravní nehodu. Naopak pokud kola umístíte za kufr automobilu, nemáte se čeho bát.