Cyklistika je velmi oblíbený koníček, s kterým může začít opravdu každý. Důležité je mít správné jízdní kolo a oblečení, aby vyjížďky byli plné dobrodružství.

Začátek s cyklistickou

Jízdní kolo

Bez něj to opravdu nepůjde, takže s ním začneme. Záleží, kam s ním chcete jezdit a jaké na něj máte požadavky. Pro ježdění jen tak kousek do obchodu nám postačí nějaké staré kolo, kde je výhoda, že se nemusíme obávat krádeže a ztráty hodně peněz. Pokud se chceme ježdění na kole věnovat více, tak to chce lepší kolo, s kterým bez zbytečné dřiny najedeme dost kilometrů. Máme hned několik typů kol, přičemž závisí na tom, kde chceme jezdit.

profesionální cyklista

Na užívání terénu a lesa jsou tu horská kola se širokým pláštěm a dobrým odpružením. Naopak silniční kola mají úzké pláště a jsou stavěny pro dosahování slušných rychlostí na asfaltu, ale naopak do terénu se nehodí. Potom jsou trekingová, což je něco mezi, takže výběr je na každém zvlášť. Dále hodně závisí na vzhledu, kdy klasiko je ocel, ale ta je těžká a podléhá korozi. Proto se volí moderní materiály jako hliník, který je pevný a lehký. Potom tu máme karbon a tak dále, kdy musíme počítat s výrazně rostoucí sumou.

Sportovní oblečení

Jízda na kole se při vyšší aktivitě stává náročnou činností, protože k šlapání je potřeba určitá rychlost a síla. Z toho plyne, že se mnohdy pořádně zapotíme a dáme si do těla. Takže se hodí mít vhodné oblečení, ve kterém nám bude při jízdě příjemně. Příkladem jsou cyklistické kalhoty Craft c-store.cz, které řadíme mezi funkční prádlo. Zrovna při šlapání nejvíc pracují nohy, takže se hodí mít kalhoty, které jsou příjemné, takže se s nimi na kole jezdí mnohem lépe než s obyčejnými.

cyklistické oblečení

Jejich zásadní výhoda je také v tom, že dobře odvádí pot, takže i, při větší námaze nebudeme celí zpocení. Těmto vlastnostem napomáhá speciální střih, díky kterému kalhoty sedí přesně na naše tělo. Sice stojí více než běžné, ovšem rozhodně se jejich nákup vyplatí, což potvrzují vlastnosti. Sami si je můžete zakoupit a rozhodně poznáte rozdíl hned po první jízdě. I dlouhé tratě nejsou problém, takže je to vhodný produkt i pro lidi, kteří se věnují cyklistice více.