Už jste někdy slyšeli o blogu? Jsou to stránky k, kde si můžete psát vaše postřehy zážitky nebo třeba sdílet fotografie. Podíváme se na něj trochu blíže.

Blogy všeobecně patří mezi nové technologie, které nevyužívají jen soukromé osoby, ale také spousta firem. Ať už k nějakým recenzím svých výrobků tak třeba také k vyjádření nebo zveřejnění svých tiskových zpráv. Je to skvělý prostředek, který má velký dosah. Jeho velkou výhodou je také to, že má minimální finanční náklady a svou lehkou ovladatelností to zvládá i dítě na základní škole.

blog

Blog je tedy jednostránkové webové stránky, které vlastní jeden nebo více uživatelů. Jak už bylo řečeno mohou tam sdílet své příběhy, fotografie, videa nebo třeba odpověď na otázku co jsem dnes dělal. Pokud se vrátím k poslednímu zmíněnému jedná se o mikroblog, který má délku jedné sms tedy cca 160 znaků a pouze odpovídá na danou otázku.

I další blogy mají své zaměření. Blog, který je založen na videích se jmenuje vlog.

Na blog můžete opravdu uveřejňovat skoro vše. Ať už se jedná o různé cestovatelsky zaměřené blogy, tak jsou také velmi oblíbené ty o vaření nebo třeba týkající se tématu beauty. Myslím si, že v dnešní době si opravdu vybere každý.

web

Jak založit blog

Jak už bylo psáno výše, tak založení blogu je velmi jednoduché. Existují stránky, kde Vás přímo navedou na založení blogu, včetně výběru šablony, písma. Blogy mohou jen na univerzální webové adrese anebo si stačí zaregistrovat svou webovou stránku a blog pak na tuto stránku nasměrovat. Ono hodně záleží, zda si chcete blog založit pro svou vlastní potřebu anebo opravdu chcete mít blog s velkým dosahem. Dle toho by měl být i tvořen obsah.

Blogy jsou skvělou příležitostí pro začínající spisovatele anebo třeba podpůrné stránky e-shopu, kde formou článku vysvětlí problematiku přípravku nebo třeba naláká cestovka na dovolenou někde v exotice.