Jednou z výhod vestavěných skříní v Praze na míru je možnost mít většinu věcí v domácnosti na jednom místě. Konkrétně to znamená, že si můžete uspořádat prostor uvnitř v jednotlivých regálech tak, aby vám vyhovoval a byl zároveň přehledný. Počet a výšku regálů byste si měli předem propočítat, a také byste měli mít jasno, kam které věci budete ukládat.

šaty na ramínkách ve skříni

Sezonní oblečení až nahoru – veškeré sezonní oděvy, např. svetry, zimní bundy, lyžařské overaly a zimní čepice, které jsou relativně lehké, ukládejte až úplně nahoru ve velkých igelitových pytlích na zipový uzávěr. Jednak je odtud snadno vyprostíte, a pak se vám při náhodném pádu na zem nepoškodí. Do horních regálů můžete ukládat i povlečení, polštáře a přikrývky, zejména sezonní.

ramínka na tyči

Sportovní potřeby dolů – těžší věci, které používáte méně často, jako jsou např. in-line brusle, přilba na kolo, hokejová výzbroj, byste mohli umístit do spodních regálů, abyste zabránili jejich pádu z výšky.

Nejvyužívanější věci doprostřed – abyste se nemuseli neustále shýbat nebo brát do rukou židli či štafle, mějte to, co nejvíce používáte, přímo před sebou, tzn. spodní prádlo, trička, košile, mikiny, kalhoty, oblečení pověšené na ramínkách atp. I když, na druhou stranu, občasné shýbání u skříně vám neublíží, zvláště pokud vykonáváte sedavé zaměstnání a pohybu máte spíše nedostatek.

Dětské hračky a deskové hry – do skříní lze ukládat i hračky pro děti, dětem tu můžete rezervovat jeden ze spodních regálů, kam lze umístit plastové krabice pro různé stavebnice, plyšové figurky, deskové hry, puzzle atp.

Úklidové prostředky – pro ty byste měli vyhradit zvláštní sektor, aby nepřicházely do kontaktu s oblečením. Pamatujte, že pokud máte skříň v předsíni nebo dokonce v ložnici, měly by být zejména chemikálie dobře uzavřené v sáčcích na zip nebo v plastových přepravkách s víkem.