Snad každá žena miluje kosmetiku. Ráda opečovává svou pleť, tělo, vlasy, i vzhled. Možná se Vám zalíbí několik mých tipů, jak si doma vyrobit jednoduchou kosmetiku, nebo jak využít domácí zásoby k vlastnímu ošetření.

cop zezadu

Olivový olej – náhrada vlasových péčí a kúr

 

Obvykle jej má každá žena běžně připravený v kuchyni k tvorbě skvělých pochutin. Pokud ale třeba bojujete se suchými a lámavými vlasy, olejové promazání bude pro Vaše vlasy přímo slast. Stačí olej pouze vetřít do suchých vlasů a nechat jej pracovat. Můžete jej na vlasech ponechat třeba hodinu anebo jej nechat pracovat přes celou noc. Přes polštář si jen přehoďte ručník, abyste zamezili zamaštění.

peeling na rukou

Jedlá soda – očistí mastné vlasy od silikonů

 

Problém mastnějších vlasů je nepříjemný. Musíme si je denně mýt a i přesto už mohou k večeru vypadat slehle, nepoddajně a nehezky. Mastnota se tvoří také díky přidaným silikonům v dnešních šamponech. Soda Vám může skvěle pomoci tyto silikony vymýt, a to jednorázově. Stačí jen sodu smíchat s vodou, prolít do vlasů a promnout je. Pak stačí sodu vymýt vodou. Ihned po omytí jsou vlasy vyčištěné a naberou na objemu. Doporučuji také lehce uhladit kondicionérem, který běžně používáte. Toto čištění nedoporučuji příliš často.

 

Výluh z čaje – pleťové tonikum

 

Namísto tonika lze pleť ošetřit výluhem z čaje. Doporučuji bylinkové čaje – Vaše pleť bude přímo zářit. Výluh Vám vydrží v lednici jeden týden.

 

Cukr, káva a olivový olej – peeling na pleť i tělo

 

Domácí peeling ze základních surovin. Jednoduchý, voňavý, funkční a nechemický. Smícháte jen cukr krystal, namletou kávu a olej na promazání. Po použití je pokožka hladká, jemná, ošetřená a působí zdravým dojmem.

 

Kokosový olej – pryč se zubním kamenem

 

Zubní pasta není potřebná k tomu, abychom si důkladně vyčistili zuby. K tomu nám postačí správná  technika, kterou Vás naučil Váš zubař a pak kokosový olej. Nejen, že vyčistí stejně důkladně, ale navíc také rozpouští zubní kámen, který lze snadno odstranit mezizubním kartáčkem. Čištění doporučuji alespoň jednou denně.