Jenom velice těžko bychom mezi sebou hledali někoho, kdo nikdy v životě nepocítil nedostatek peněz. Každý se s tímto problémem někdy potýká, a to třeba tehdy, když ho potká pokles nebo dočasná ztráta příjmů nebo když musí hradit větší částku, na kterou si prostě ani nevydělal, ani nenašetřil.

Peníze se prostě nedávají automaticky všem a v takovém množství, abychom mohli mít na všechno, na co jenom pomyslíme. A někdy nestačí ani na naprosté existenční minimum, na to, bez čeho se prostě neobejdeme. Je mi líto, ale tak to prostě je.

Japonsko měna

Jenže nikdo nemůže žít nezajištěným životem. Nikdo se nemůže oddělit od zbytku společnosti a žít naprosto chudým životem, v němž je odkázán jenom sám na sebe. To by byla bída s nouzí, ne-li přímo katastrofa. A tak se aspoň naprosto nezbytné minimum finančních prostředků někde sehnat musí. A to i za tu cenu, že si ten, koho postihly peníze, někde ještě nějaké půjčí.

Jenže mluvit o přání půjčit si není totéž co půjčku doopravdy získat. Přát si takovou pomoc sice může každý, ale ne každý na ni také dosáhne, ne každý uspěje se svou žádostí o půjčení. Protože spolu s tou se musí prokazovat, zda dokáže takový člověk půjčené peníze i splatit, a to se dělá nejednou natolik přísným způsobem, že ten, kdo má ekonomické problémy, neuspěje.

japonské jeny

A když se nepodaří přesvědčit banku a člověku zde nedají ani korunu? Pak může být užitečnou i hypotéka na chatu Nebankovní hypotéky. U té se toho po žadatelích nepožaduje zase až tak moc. U té se vystačí i jenom se zástavou nemovitosti a schopností z něčeho splácet. Příjmy žadatele nemusí být vysoké, nemusí vadit ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků či jiná komplikace.

A proto je nebankovní hypotéka často důležitý pomocník. Který prospěje všem, kdo se ocitnou ve finanční tísni a nemají nikoho jiného, na koho by se mohli obrátit se žádostí o pomoc v nouzi.