Předstih pěti až šesti týdnů – pokud vám pronajímatel oznámí, že vám končí nájemní smlouva, neměli byste dlouho váhat a měli byste začít ihned hledat nový pronájem, hlavně kvůli stěhování. To samé se týká koupě domu či bytu anebo stěhování do novostavby či rekonstruované nemovitosti. Velmi důležité je totiž rezervovat stěhovací firmu včas a stejně tak včas začít s přípravnými pracemi – balením věcí, rozmontováním nábytku a administrativními záležitostmi. Je známo, že čtyři až šest týdnů je ideálně dlouhá doba na to zvládnout vše bez stresu. A zapamatujte si, že stěhovací firmy mívají zamluvené hlavně víkendy, a že pouhý týden před stěhováním také nemusíte objevit nikoho, kdo má zrovna volný termín.

kartonová krabice pro stěhování

Když už jsme tu zmínili zabrané víkendy, které bývají u stěhovacích firem rezervované mezi prvními, rádi bychom vám naznačili, že jsou výhodnější dny, kdy se do stěhování v Praze 5 pustit. Naplánujte si termín na středu nebo na čtvrtek a v pátek si vezměte den volna. Máte pak před sebou víkend na vybalení a zabydlení toho nejdůležitějšího a jistě o víkendu vyšetříte i nějakou tu hodinku na návštěvu restaurace či cukrárny, abyste se odreagovali a snížili vliv stresu.

pražská tramvaj

Pokud můžete rozhodnout o roční době, kdy se přestěhovat, a je to tedy plně ve vaší režii, využijte jarní a podzimní rovnodennosti. Rovnodennost je totiž obdobím relativně vyváženým, co se týče venkovních teplot i srážek. Na jaře a na podzim není ani příliš velké horko, ani mráz, nemusíte se neustále oblékat a svlékat při přenášení krabic s věcmi, neřešíte žádnou námrazu, odhazování sněhu, posypový materiál a naproti tomu ani letní tropická vedra, která vám mohou přivodit nebezpečný úžeh. Některé stěhovací firmy mohou přistoupit i na noční stěhování v Praze 5 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/spolehnete-se-na-zkusene-stehovaky/ anebo akci v méně obvyklé hodiny, např. velmi brzy ráno nebo naopak pozdě večer, s protažením do nočních hodin