Stárnutí je pro mnohé těžké a to zejména proto, že jde vidět navenek. Díky kolagenu ale vaše pleť může vypadat lépe. A navíc toho umí více.

Proč je pro nás důležitý kolagen a jak jej doplnit? Co všechno s naším tělem může provést?

Kolagen vidíme všichni, jako prostředek díky, kterému můžeme vypadat lépe. Nejčastěji se o něm hovoří totiž v souvislosti s vráskami a tedy i stárnutím. Kolagen ale podporuje i funkci metabolismu nebo umí ovlivnit zdraví a vitalitu kloubů a kostí. Je pojivem, důležitým stavebním kamenem a tělo si jej umí vyrábět samo. Ovšem jakmile začneme stárnout, i kolagenu máme méně a méně. Pak jej musíme do těla dostávat jinými způsoby. Může se nacházet v kosmetice, můžete jej brát jako doplněk stravy a můžete se snažit přijímat i vhodnější stravu. Co všechno je kolagenem vlastně ovlivňováno?

péče o pleť

Už žádné vrásky

Živý kolagen orcacollagen je důležitý zejména pro pleť. Pozor na to, že tvorbu kolagenu, tedy tu přirozenou tvorbu, neovlivňuje jen věk, ale i to, jak se o sebe staráme, to zda kouříme a jíme zdravě. Příjem určitých potravin pak může zcela jistě pomoci. Jde zejména o potraviny bohaté na vitamín C, skvělým prostředkem pro jeho doplnění je i pravá želatina, jíst můžete i játra nebo tučné ryby a tuňáka. I kouření, o kterém víme, že je nezdravé, pak tvorbu kolagenu hodně ovlivňuje. No a pak není divu, že u silných kuřáků můžeme vidět častěji a mnohem dříve vrásky.

Díky kolagenu je pleť vypnutá, vypadá svěží a není na nich tolik patných vrásek. S věkem se sice bojovat nedá, ale kolagen určitě může pomoci. Nemusíte však jen spoléhat na to, kolik ho vaše tělo dokáže samo vyrobit. Dnes je hodně populární například kosmetika s kolagenem, které pleti zase dodá vitalitu a krásu, pomůže zpevnit vrásky a pleť vyplní. Není od věci ale zkusit i různé doplňky stravy.

živý kolagen

Kosti i klouby a váš pohyb

Občas ale můžeme pozorovat zhoršený pohyb, bolesti kloubů. To také souvisí s věkem a také s kolagenem. Doplňky stravy jsou pak vhodné právě v tomto případě. Kolagen pojí, jakmile není, může nás pohyb začít bolet. I na klouby je kolagen dobrý a potřebujeme jej. Kromě toho díky kolagenu lépe narůstá svalová hmota, má dokonce i vliv na náš metabolismus.

Jeho vliv na naše tělo tak není jen o samotné kráse.