Kdo by netoužil po zdravém úsměvu, zářivě bílém chrupu a pokud možno minimálních zásazích zubaře. V lékárnách, drogeriích a internetových obchodech najdete bohatou nabídkou různých zubních past, ústních vod, nití a kartáčků různých tvarů a typů. Základem správné a pravidelné péče o chrup je jeho čištění. Běžné kartáčky na zuby zná každý, ale hitem posledních let se stal kartáček bambusový .
bambusový les.jpg
Bambus má mnohostranné využití a není to pro nás rostlina nijak neznámá. Možní díky všestrannému využití se ze stromu Salvadora Persica začaly vyrábět i přírodní zubní kartáčky (neobsahuje BPA a ftaláty). Zdravotní nezávadnost zaručuje kontrola při pěstování bambusu na plantážích, kdy nejsou používány žádné chemické prostředky a jedná se tedy o naprosto přírodně a ekologicky pěstovanou rostlinu, lidské zdraví tak v žádném případě ohroženo není.
Nedá se říci, že by to byl výdobytek moderní doby, lidstvo si tímto kartáčkem zhotoveným z větví nebo kořenů čistilo zuby již před několika tisíci roky. V dnešní době kromě toho, že snižuje problémy s krvácením dásní a působí protizánětlivě, je i šetrný k přírodě (snadno se přírodní cestou rozloží). Díky tomu, že jako materiál jsou použity bambusová vlákna, je voděodolný a nezůstávají na něm zachyceny nečistoty.
zubní kartáček.png
Nemusíte se obávat, že by cena za tento kartáček byla zvlášť vysoká, pohybuje se kolem osmdesáti korun a vyráběn je ve variantách jak pro dospělé, tak i děti, u kterých obzvlášť dbáme na to, aby čištění zubů bylo pravidelné, tento druh kartáčku je tedy vhodný právě pro ně, a to i díky své šetrnosti k dásním. Štětiny, které jsou velmi jemňoučké, jsou tedy šetrné k již zmiňovaným dásním, nemusíte se tedy při čištění obávat krvácivosti, strach nemusíte mít ani z toho, že byste si při jeho používání poškodili zubní sklovinu.