Očekáváte přílet vašich přátel ze zahraničí na pražském letišti v Ruzyni? A už máte rozmyšlený váš následující program? Pokud se bude jednat o vícedenní pobyt, mohli byste jim kromě pražských pamětihodností a přírodních krás, kam patří zejména Pražský hrad, Petřín, Kampa, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí, Divoká Šárka, Prokopské údolí nebo přehrada v Hostivaři, zavést mimo Prahu do jejího bezprostředního okolí. Nebude nutné cestovat stovky kilometrů daleko, postačí jen zlomek této vzdálenosti, který vás zavede do míst, co vás příjemně překvapí, zejména pokud je sami neznáte. Kam byste se mohli vypravit s vozem z Prahy půjčovny aut?

lom Velká Amerika

Kožova hora a sportovní letiště Velká Dobrá – na vrcholu Kožovy hory stojí již mnoho desítek let rozhledna s překrásným výhledem do blízkého okolí. Je zde k dispozici restaurace a jen pár stovek metrů odtud se nachází malé sportovní letiště. Za pěkného počasí to může být krásný zážitek pro dospělé i pro děti, zejména proto, že Kožova hora se nachází na okraji lesního porostu v malebné krajině.

České středohoří

Sýkořice a Zbečno – tyto obce nad levým břehem řeky Berounky jsou vyhledávanou rekreační oblastí zejména pro obyvatele Kladenska. Za slunečného počasí by se vám tu mohly zalíbit fantastické výhledy do říčního údolí, velmi malebná příroda Křivoklátských lesů a mimo jiné i přehrada Klíčava. Z Prahy to sem není daleko a můžete tu pak trávit třeba celý den, anebo si tu zajistit pobyt v pronajatém penzionu na delší čas.

Milešovka – říká se jí Větrná hora a je nejvyšším vrcholem Českého středohoří. Máte-li rádi zajímavé vyhlídky, právě zde si jistě za přijatelného počasí přijdete na své. České středohoří je vulkanického původu a tamní kopce působí na lidskou mysl přímo magicky. Na Milešovku se také organizují noční výstupy, ostatně, můžete si to vyzkoušet i vy.