Znáte to, každý rok je to dokola, sázení, rytí, obdělávání políček, sklízení, hrabání, hnojení a další věci, co musíte vynaložit, aby vše na vašem záhoně vzkvétalo. Pokud už toho máte plné zuby, máme tu pro Vás řešení, které Vás vyjde na minimální vynaložení práce a přijdete si, za nějaký ten rok na pěkné peníze.
Pokud už tedy nemáte chuť se ničit na zahradě, sekněte s tím, a zbavte se všeho, co na zahradě máte a místo toho začněte s výsadbou. Ano, mluvím o výsadbě stromů a ne jen tak ledajakých, jde o stromy, na které nemusíte během roku skoro vůbec sáhnout. Ořešáky, to je to o čem mluvíme, pokud se ptáte proč zrovna ořech, máme tu jednoduché vysvětlení.

ořechy na stromě
Ořech se ujme ve všech zeminách, a co si budeme říkat, po vysazení není potřeba skoro nic k jeho růstu. Je to takový samorost, s tím, že pokud chcete, aby byl zdraví a rostl rychle tak mu pomůžeme hnojením. Mají samozřejmě velký význam i v létě, kdy zadržují vláhu a poskytují stín na vaší zahradě. Hlavním artiklem jsou však oříšky, ty nejsou bohužel hned po prvním roku růstu, ale rodí se v zásadě po dvou až třech letech, záleží však vždy na tom, jaká odrůda stromu to je.
Jedinou vaší prací bude na podzim ořechy ze stromu omlátit a nechat vyschnout, aby byly správně připravené. Samozřejmostí je pohrabat listí, aby Vám nedělalo bordel na zahradě, buď jen spálíte, nebo dáte na hnůj či do kompostu.
vlašský ořech
Teď k hlavní otázce zpeněžení oříšků, to je na tom, to nejhezčí samozřejmě. Budete se možná divit, ale nevyloupané ořechy se prodávají již od padesáti korun za kilo, což je nádherná cena. Pokud si však dáte práci a ořechy vyloupete, jste úplně někde jinde a kilo vyloupaných ořechů je možné prodat od 180 korun a více. Také se samozřejmě hodí na Vánoce, kdy ořechy využijte u pečení cukroví.
Pokud teda váháte, zda zrušíte vaší zahrádku, nechte se inspirovat a předělejte jí na ořechový sad, který Vám nejen poskytne stín během teplých dní ale také nějakou tukorunu ročně navíc.